Děti potřebují svůj vlastní prostor, kde mohou být samy sebou. Samozřejmě, že tímto prostorem by měl být právě jejich pokoj.

Při vytváření vysněného dětského pokoje se řiďte těmito 5 tipy:

  • Respektujte přání dítěte
  • Stanovte si hranice
  • Inspirujte se
  • Vybírejte nábytek s úložným prostorem
  • Vytvořte kreativní a studijní koutek

Respektujte přání dítěte

Jakmile je váš prcek trošičku starší, tak vám sám řekne, co by se mu v dětském pokoji líbilo. Spolu s dítětem tak můžete vybírat podlahovou krytinu, barvy, nábytek, potažmo i dekorace do dětského pokoje. Proto se nebojte usednout k jednomu počítači a prolustrovat weby, kde přesně tohle naleznete. Popřípadě můžete vyrazit přímo do kamenné prodejny.

Stanovte si hranice

Tento bod bude malinko v rozporu s tím předchozím. Výše je napsáno, že dítě vám samo řekne, jaké vybavení by chtělo mít v dětském pokoji. Pokud ovšem máte doma malého snílka, tak se tato situace může velmi rychle změnit v absurdno. Raketa v životní velikost se do dětského pokoje pravděpodobně nevejde. Stejně tak se do něj asi nevejde celé království. Můžete si ovšem pomoci například tapetami s nejrůznějšími motivy. Většina kluků si určitě zamiluje tapetu s motivem fotbalového stadionu.

Inspirujte se

Značnou část inspirace samozřejmě načerpáte od samotného dítěte. V případě, že by to však bylo stále málo, tak se můžete podívat na varianty a podoby dětských pokojů třeba na Pinterestu. Na této sociální síti se to doslova hemží nápady a zajímavými tipy. Také na ostatních sociálních sítích můžete na leccos narazit. A nejen na sociálních sítích, internet je místo, kde je k nalezení úplně všechno. Inspirace je na něm tedy více než dost.

Vybírejte nábytek s úložným prostorem

Možná to tak nevypadá, ale v dětském pokoji je zapotřebí hodně úložného prostoru. Oblečení, školní potřeby, hračky, to všechno zabírá poměrně dost místa. Kromě skříní, poliček a dalších zásuvek nemusí být od věci, když sáhnete i po dětské posteli a úložným prostorem. Takřka nezbytností jsou i nejrůznější boxy a truhly na hračky. Pokud zatím děti nemáte, tak vám nebudeme tvrdit, že v jejich pokojíčku bude vždy pořádek. Většinou to v něm bude vypadat spíš jak po bitvě. Díky všem úložným prostorům však každá věc může mít své vlastní místo. Stačí ji tedy pouze zvednout ze země a na dané místo ji uložit.

Vytvořte kreativní a studijní koutek

Děti se potřebují kreativně vyřádit. Potřebují rozvíjet své dovednosti. Kdo ví, třeba budete mít doma malého umělce. A u takového umělce by byla věčná škoda, kdyby svůj talent nemohl rozvíjet. Studijní koutek je pak naprostou nutností od chvíle, co váš prcek začne chodit do školy. V dětském pokoji by mělo být místo, kde se váš andílek bude moci pilně učit.

Jestliže splníte těchto 5 bodů, tak si myslíme, že máte vyhráno. Dítě si samo řekne, jaký dětský pokoj by chtělo mít. Tím pádem bude mít nesmírnou radost, když mu jeho přání splníte. Ne vždy se samozřejmě dá splnit úplně vše. Proto se však musí stanovit určité hranice. Samozřejmě, že tipů by mohlo být ještě o poznání více. My jsme v tomto článku popsali a malinko rozvinuli pouze malý zlomek.