Není to tak dávno, co koupelna byla mnohými z nás často opomíjená. Starali jsme se zejména o to, v jakém stavu jsou ostatní místnosti, což se dá do určité míry pochopit. Ono v koupelně stejně netrávíme takové množství času jako v obývacím pokoji a ložnici. Tak proč si dělat vrásky kvůli tomu, jak to v ní vypadá?

Koupelna současnosti

Dnes už je naštěstí vše jinak a také této místnosti věnujeme pozornost, jakou si zaslouží. Svůj podíl na tom mají zahraniční trendy, které do našich domácností vnesly svěží vítr. Mluvíme především o moderním koupelnovém nábytku, při jehož výrobě se nyní hojně využívá dřevo a lamino. Postupně se tak upouští od plastů a umělé hmoty, tedy od materiálů, které byly běžnou součástí předrevolučních koupelen. Zároveň už nemusíme brát zavděk to, co je zrovna po ruce. Ještě před nějakými dvaceti až pětadvaceti lety se ve velké míře pracovalo s nepěknými a vybledlými barvami.

Doba se neuvěřitelně posunula a dnes už se vše řeší do těch nejmenších detailů. Jen designu van, umyvadle, sprchových baterií nebo koupelnových žebříků se věnují celé týmy lidí. Do popředí se rovněž dostávají materiály, které bychom si ještě před pár lety nedokázali v koupelně vůbec představit. Mluvíme například o akrylátech, mramoru nebo smaltované oceli.

Zrcadlo nesmí chybět!

Nedílnou součástí každé koupelny je samozřejmě zrcadlo. Tento doplněk hojně využívají ženy i muži. Také zde šla doba výrazně kupředu a v nabídce mnoha výrobců už najdeme zrcadla s LED podsvícením, nebo dokonce 3D zrcadla. Na trhu se objevují modely nejrůznějších tvarů a rozměrů, s poličkami nebo bez nich.

Jak už jsme zmínili na předchozích řádcích, stále více se objevuje dřevěný nábytek a naopak se postupně vytrácí tem plastový a umělohmotný. Co se týče barev, tak do moderní koupelny se hodí světlé i tmavé odstíny, takže se nebojte dát průchod své fantazii a kreativitě.  

Rada na závěr

Jestliže rekonstruujete své bydlení, tak na koupelnu určitě nezapomeňte. Není to obývací pokoj nebo ložnice, ale když se nad tím více zamyslíte a vše si pořádně spočítáte, tak zjistíte, že i v této místnosti trávíte pořádnou porci času.