Máme rohovou jídelní lavici, konkrétní typ vám neřeknu, protože jej nevím. Jedná se však už o pár let starý kousek. Je to v podstatě typická rohová lavice, na které se pohodlně usadí zhruba tři osoby. S trochou snahy by se jich usadilo i více. Rohové lavice, jak už to tak bývá, velice často disponují úložným prostorem. To je patrně ten největší rozdíl oproti jídelním židlím, pokud pomineme fakt, že jídelní lavice je velkým kusem nábytku.

Jak už vyplývá z nadpisu dnešního článku, naši jídelní lavici si zamiloval náš pes. Ne snad, že by na žádném jiném místě nerelaxoval. Večery rád tráví s rodinou u televize, takže často ulehá na sedací soupravě. V noci potom nepohrdne postelí. Samozřejmě se jedná o menší plemeno psa. Osobně si nedovedu představit, jak bych své lůžko sdílel například s dogou. Někteří z vás své domácí mazlíčky určitě učí to, že s vámi nesmějí spát v posteli. My jsme se však do ničeho podobného nepouštěli. Upřímně mám občas pocit, že posloucháme spíše my jeho, než že by poslouchal on nás.

Proč jsem se o tomto tématu vlastně rozepsal?

Patrně to bylo z toho důvodu, abych poukázal na to, že jídelní lavici nemusí využívat pouze lidé, ale oblíbit si ji mohou i vaši domácí mazlíčci. Samotné jídelní lavice ve srovnání s jídelními židlemi mají jak své plusy, tak i mínusy. O některých už byla koneckonců řeč. Velkou předností některých lavic je to, že disponují úložným prostorem. Jejich nevýhodou je ovšem to, že se častokrát jedná o velký kus nábytku, zejména to pak platí v případě těch rohových. Tím pádem nejenže zabírá větší podlahovou plochu, ale zároveň se s takovou lavicí i docela složitě manipuluje.

Na všem se dají najít pozitiva i negativa. V rámci tohoto článku jsem vám chtěl zábavnější formou přiblížit jídelní lavice. Zároveň jsem chtěl poukázat na to, že je nemusí využívat pouze lidé, ale také zvířata.