V dnešní době se s pojmem kontinentální postel lze setkat stále častěji a častěji. I přes tuto skutečnost však někteří z vás o nich možná slyší vůbec poprvé. Do našich končin se tento typ lůžka dostal poměrně nedávno, ačkoliv se jejich historie začala psát již v 19. století. S pojmem kontinentální postel jste se dnes možná setkali vůbec poprvé, ale třeba jste už někdy slyšeli o takzvaných boxspring postelích? Kontinentální a boxspring lůžka jsou jedno a totéž.

Proč o nich vlastně mluvíme?

V první odstavci byla řeč o historii těchto lůžek. Nyní se dostaneme k tomu, proč se o kontinentálních postelích vlastně bavíme? Důvod je velice jednoduchý. Protože se jedná o mimořádně pohodlné postele. Jsou dokonce tak pohodlné, že je naleznete prakticky ve všech nejluxusnějších hotelech světa. Z toho by mohlo vyplývat, že kontinentální postele jsou luxus, který si mohou dovolit jen ti nejbohatší lidé. Není to ovšem pravda, protože na trhu jsou nalezení nejrůznější boxspring postele, z nichž některé mají velice přívětivou cenu. Mimořádně pohodlné místečko si tím pádem můžete vytvořit i ve své vlastní ložnici. A to je něco, co rozhodně stojí i za nějakou tu tisícovku navíc.

Kontinentální postele se nemusí líbit každému

Taková je bohužel realita. Tato lůžka nejsou úplně pro každého, protože každému zkrátka nepadnou do oka. Může za to fakt, že se jedná o čalouněné postele. A čalouněné postele se prostě každému nelíbí. Také údržba je o něco jiná, než jak je tomu v případě klasických postelí. Kontinentálním postelím se ale nedá upřít fakt, že jsou opravdu pohodlné.