Noční stolky se řadí do skupiny nepostradatelného nábytku. To znamená, že pokud chcete mít moderně zařízenou ložnici, tak právě noční stolky vám v ní nesmějí chybět. Navíc nejde pouze o módní doplněk, ale nýbrž o kus nábytku, který vám leckdy dokáže usnadnit život. Zastánci večerního čtení o tom koneckonců vědí své. Právě noční stolek jim poskytuje dostatek místa, kam mohou odložit rozečtenou knihu. To znamená, že další večer po ulehnutí do postele stačí natáhnout ruku a pokračovat v rozplétání příběhu a hlavní zápletky.

Samozřejmě, že kromě toho na něm můžete mít položenou například lampu. V noci tak nemusíte poslepu hledat nejbližší vypínač a díky tomu se vyhnete naraženým kolenům a skopnutým palcům.

Používaný materiál

V současné době se noční stolky vyrábějí zejména z lamina a MDF desek. Není to však podmínkou a velmi často se při výrobě používá také klasické dřevo, kov a další materiály. Tím pádem není žádný problém najít model, který se bude perfektně hodit do jakékoliv ložnice. A vlastně ani nezáleží, jestli dáváte přednost industriálnímu stylu, nebo jste naopak fanouškem minimalismu. Vždy narazíte na to pravé.

Stolky s velkým S

Noční stolky nemusí sloužit pouze jako odkládací plocha, ale celá řada z nich má také velké množství zásuvek a šuplíků. Svým majitelům tak poskytují další úložný prostor, který může velmi dobře posloužit k uschování menších věcí, šperků nebo drobných cenností.

Na začátku článku jsme se zmínili o tom, že noční stolky nesmějí chybět v žádné moderně zařízené ložnici. Proto se snažte o to, aby spolu všechno ladilo a hrálo. Protože a následující tvrzení berte prosím s rezervou, není nic horšího, než když přijdete do místnosti a hned na první pohled vidíte, že některý kus nábytku vyčnívá a ke zbytku se vůbec nehodí.