V dnešní době má téměř vše přízvisko moderní. Setkáváme se s tím ve sportu, kdy jednou z olympijských disciplín je například moderní pětiboj. Studují se moderní dějiny a vznikají nové moderní filozofické směry.

Moderní x módní

Většina lidí si však stále plete význam slov moderní a módní. Vezměte si například kapelu U2, která je stále moderní, a to i přesto, že se na hudební scéně pohybuje už více než 40 let. Potom tady máme spoustu módních zpěváků, zpěvaček a skupin, které chce každý slyšet a každý chce CD s jejich podpisem. Toto davové šílenství však zanedlouho pomine a daný interpret upadne v zapomnění.

Totéž platí také v bydlení. Když chceme jít s módou, tak obývací pokoj a další místnosti přizpůsobujeme nejnovějším trendům. Jeden rok jsou to výrazné barvy a odstíny. Ten další se do popředí dostanou naopak méně nápadité barvy. Moderní bydlení je však takové, na něhož „trendovost“ a zub času nemá takový vliv. Tím pádem vypadá dobře i po několika letech. Jak by tedy měl vypadat moderní obývací pokoj?

Neřešte nejaktuálnější trendy

Jestliže nechcete každých pár měsíců investovat tisíce korun do nového nábytku a nových bytových doplňků, tak se neřiďte módními trendy. Nejen v případě oblékání, ale také v oblasti bydlení a interiérového designu platí, že trendy velmi rychle pominou.

Moderní obývací pokoj více „pracuje“ s neutrálními odstíny. Pastelové barvy nechte raději stranou, jelikož často působí křiklavě, agresivně a mnohdy navozují nežádoucí atmosféru. Navíc jsou to právě módní a nikoliv moderní barvy.

Dřevo a přírodní materiály ano, plasty ne

U nábytku se upřednostňují spíše ostré hrany. Nicméně ani oblými tvary vůbec nic nezkazíte. Zde je výběr čistě na vás a na vašich osobních preferencích. Pokud vám však můžeme poradit, tak se snažte vyhnout plastovému nábytku. Ten patří maximálně na zahradu, ale rozhodně ne do obývacího pokoje.

S flórou opatrně

Nezapomeňte ani na rostliny, ale s jejich množstvím to nepřehánějte. Pokud se ptáte proč, tak je z toho důvodu, že rostliny v jistém ohledu fungují stejně jako ostatní bytové doplňky. Když je jejich hodně, tak obývací pokoj začne působit přeplácaně a atmosféra v něm nebude úplně nejlepší.

Tipů je celá řada a jen stěží bychom je dokázali všechny shrnout v jednom článku. Důležité je například to, abyste ve svém obývacím pokoji neměli pouze jeden druh osvětlení. Koberec by neměl zabírat celou podlahovou plochu, aby se místnost nezdála menší. Nábytku by mělo být méně a nikoliv více. A takto bychom mohli pokračovat dál a dál.