Rozkládací sedačky vám dokáží pomoci s nejednou starostí. Tak třeba na takové sedací soupravě může přespat návštěva, která za vámi dorazila. Tím pádem se nemusí ubytovávat v hotelu, který v mnoha případech může být vzdálen i více než 10 kilometrů. Stejně tak na ní může přespat například jeden z partnerů po prohýřené noci. Ne vždy si přejete, aby vás vaše drahá polovička v brzkých ranních hodinách vzbudila tím, že pro ni i běžné sundání ponožek bude téměř nadlidský úkol. Třetím důvodem, který rozhodně stojí za zmínku, je využití rozkládací sedačky v méně prostorných bytech a garsonkách.

Četnost rozkládání a kvalita matrace

Tyto faktory hrají velice důležitou roli v případě, že na sedačce spíte často. V takovém případě musí být matrace dostatečně kvalitní, abyste se po probuzení necítili jako přejetí parním válcem. Při každodenním rozkládání jsou také kladeny nároky na samotný mechanismus. Ten musí být vyroben z materiálů, které zvládnou pravidelné a poměrně časté namáhání. Také rychlost rozložení a opětovného složení má svůj význam. Celý úkon by měl trvat jen několik málo vteřin. Pokud se na sedací soupravě spí jednou za čas, pak tyto faktory nemusí být těmi, které hrají prim.

Rozměry

Dalším veledůležitým faktorem mohou být rozměry samotné sedací soupravy. Samozřejmě, že obývací pokoj není nafukovací. A nějaká maličká garsonka už není nafukovací vůbec. Rozměrům tady přikládejte pořádnou váhu. Nejde totiž pouze o rozměry dané místnosti / daného bytu. Ale také prostor mezi jednotlivými futry může mít velký vliv na vaše konečné rozhodnutí. Před samotnou koupí si tedy vše pořádně změřte a promyslete. Pokud tak neučiníte, tak můžete být nepříjemně překvapeni.

Rozkládací sedací souprava se ve vaší domácnosti rozhodně neztratí. Jak sami vidíte, možností využití je poměrně dost. Na závěr vám ještě dáme radu: Při každodenním používání / spaní na sedací soupravě rozhodně sáhněte po modelu s celistvou matrací.