Bez televizního stolku jsme si ještě donedávna neuměli náš obývací pokoj vůbec představit. Není se co divit, když na něm byla položena samotná televize. S příchodem „placatých“ obrazovek se však doba poněkud změnila. Na televize už existují takzvané TV stojany a držáky, které častokrát mají pohyblivé rameno, takže se se samotnou obrazovkou dá velice dobře manipulovat.

Proč tedy stále mít televizní stolek?

Důvod je poměrně jednoduchý – harmonie a celková atmosféra obývacího pokoje. S TV stolkem obývák vypadá prostě a jednoduše lépe. Na stolku mohou být umístěny například rámečky s fotografiemi a další bytové doplňky. V útrobách stolku pak může být schována třeba herní konzole vašich dětí, popřípadě nějaká ta audio-technika. V krátkosti a jednoduchosti tedy získáte další úložný prostor. Dalším důvodem může být rovněž to, že někdo zkrátka nemusí mít příliš velkou důvěru právě ve stojany a TV držáky.

Proč nemít televizní stolek?

Zde asi nebudeme úplně objektivní, protože sami se řadíme do skupiny fanoušků TV stolků. Nějaké zápory a mínusy se však také najdou. Jedním z nich je například to, že televizní stolek je kus nábytku, která zabírá nějaké to místo. Pokud se navíc nejedná o závěsný televizní stolek, tak i nezanedbatelnou část podlahové plochy. Někteří lidé si navíc stále myslí, že čím více bytových doplňků mají, tím jejich obývací pokoj vypadá lépe. A tak na televizní stolek pokládají kdejakou serepetku.

My jsme se v redakci jednoznačně shodli na tom, že televizní stolky do obývacího pokoje prostě patří. To už koneckonců bylo jednou zmíněno na přechozích řádcích. Jejich plusy v našem případě hold převažují nad jejich mínusy.