Jakmile si pořídíte vámi vysněný kus nábytku, tak logicky máte ohromnou radost. Zároveň se však vyrojí řada problémů, s nimiž se budete muset vypořádat. Bude někdo doma, když výrobce nebo zásilková služba dorazí? Dokážu všechny ty krabice sám odnosit? Zvládnu to bez něčí pomoci všechno smontovat? Existuje nábytek, jenž dokážete dát dohromady i bez plánku. Často však narazíte například na skříňky a skříně, se kterými se budete bezúspěšně rvát, ačkoliv budete mít k dispozici všemožné plány a výkresy. A v takové situaci máte několik možností.

Požádáte o pomoc své přátele a známé

Víc hlav víc ví. Plus je obrovským přínosem, když někdo přidržuje tohle a tamto, zatímco někdo další vrtá a šroubuje. Ne nadarmo se říká, že ve dvou (třech, čtyřech) se to lépe táhne. Jen si dejte pozor, abyste o pomoc požádali ty správné lidi! Není totiž žádnou velkou výhrou, když řeknete přátelům, kteří budou stejně (ne)zruční jako vy.

Obraťte se na profesionála

Tento krok se týká hlavně žen, protože chlapi jen stěží vezmou telefon do ruky a kontaktují hodinového manžela. Ale ani tuto možnost samozřejmě nevylučujeme. Ať už je to tak či onak, tak je jasné, že hodinový manžel má nejen dostatek zkušeností, ale rovněž pracuje s vybavením, které vám často schází. Díky tomu zvládne práci za zlomek času a vám ušetří spoustu starostí. Když si tedy nebudete vědět rady, tak se nestyďte a pozvěte si na pomoc profesionála.

Několik slov na závěr

Pokud nejste manuálně zruční a nevyznáte se v technické dokumentaci, tak se netrapte a nesnažte se nábytek smontovat svépomocí. Nestojí to za to. Řekněte si o pomoc, ať nemusíte žít na místě, kde je veškerá práce dokončena jen napůl.