Vybavení předsíně je častokrát přehlíženo a podceňováno. Nejdříve totiž chceme mít plně zařízeny ostatní pokoje, a tak předsíň prostě a jednoduše zanedbáváme. To ovšem není dvakrát ideální, jelikož v tomto pokoji děláme celou řadu věcí. V předsíni se například obouváme, vyzouváme a přezouváme. Stejně tak se v ní oblékáme a svlékáme z bundy nebo kabátu. Někteří lidé mají v předsíni zrcadlo, v němž se ještě naposledy kontrolují, než vyrazí třeba do práce.

Tuto místnost tedy vidíme jako poslední, když odcházíme. A stejně tak ji vidíme jako první, když se vrátíme zpět. O předsíni se tím pádem dá hovořit jako o jakési vstupní vizitce. Je to totiž ta úplně první místnost, kterou vidí i naše rodina, naši přátelé a naši známí. Právě z těchto důvodů byste své vstupní vizitce měli věnovat náležitou péči a pozornost.

Nábytek v předsíni

O předsíni většinou platí, že se do ní dostane jen minimum denního světla. Zejména v bytech byste ve vstupní místnosti hledali okno jen stěží. Právě proto je vhodné sáhnout po nábytku světlejších barev. Tmavá barva je totiž požíračem světla. Stejně tak je dobré si vybírat z výkonnějších svítidel.

Botník

A co by v předsíni rozhodně nemělo scházet? Hned v úvodu tohoto článku byla řeč o tom, že v předsíni děláme celou řadu činností, ačkoliv si to možná ani neuvědomujeme. Jednou z těchto činností bylo nazouvání a vyzouvání bot. Nedílnou součástí vstupní místnosti tedy musí být botník. Za nás vám můžeme doporučit nižší botníky, které jsou mnohdy opatřeny sedáky.

Věšák

Také věšáky a věšákové stěny na bundy nesmí chybět. Bez nich byste své oblečení měli poházené na těch nejrůznějších místech, což by nevytvářelo zrovna dobrý dojem. Zde máte opravdu z čeho vybírat. Můžete si pořídit buď volně stojící věšák, nebo takzvaný věšákový panel. Tyto panely jsou uchyceny na zdi, takže nezabírají žádnou podlahovou plochu, což ocení zejména ti z vás, kdo mají malou předsíňku.

Předsíňová skříň

Pokud máte více než jen několik málo kabátů a bund, pak byste se měli porozhlédnout i po nějaké předsíňové skříni. Na věšáky se vejde jen omezené množství oblečení. I ten zbytek se však musí někam uschovat. Nejčastěji se do těchto skříní odkládá oblečení, které v tu danou chvíli rovna nepotřebujete, v letních měsících to bude oblečení na zimu.

Ostatní kusy nábytku a předsíňové doplňky

Samozřejmě, že v předsíni toho můžete mít daleko více. Odvíjí se to však zejména od její velikosti. Vhodným doplňkem je každopádně stojan na deštníky. Také věšáky na klíče stojí za zmínku. A vaši pozornost si rozhodně zaslouží rovněž předsíňové stěny, které jsou kombinací věšákového panelu, botníku a dalších úložných prostor. Většinou nabízí i zrcadlo, takže se klidně můžete ještě naposledy překontrolovat, než vyrazíte například do práce.